close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Działanie motoreduktorów ślimakowych – jaką pełnią rolę w przemyśle?

W przemyśle powszechnie wykorzystuje się motoreduktory. Stanowią one znakomite połączenie silnika elektrycznego z przekładnią, a nierzadko też komponentami dodatkowymi w postaci sprzęgła i hamulca. Ich ogromną zaletą jest to, że pomimo kompaktowej budowy gwarantują danemu układowi optymalną moc. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują modele ślimakowe, które są znacznie bardziej popularne aniżeli wersje stożkowe czy walcowe. 

Mechanizm niezwykle innowacyjny

Przekładnia slimakowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Montuje się ją choćby we frezarkach i obrabiarkach, wózkach suwnicowych, mieszalnikach oraz urządzeniach typowo włókienniczych. Jej kluczowym zadaniem jest skuteczna zmiana ruchu obrotowego silnika i jednoczesna zmiana liczby obrotów. Stwarza tym samym możliwość sporej redukcji, co przekłada się na uzyskiwanie wysokich momentów obrotowych. Dodatkowo obecność omawianego motoreduktora zapewnia lepsze przekazywanie wytwarzanych sił z wału napędzającego (ślimaka) na element napędzany (ślimacznicę). Efektem jest bardziej wydajna praca całego układu. Pozostałe korzyści wynikające bezpośrednio z wykorzystywania mechanizmu ślimakowego to wyraźne zniwelowanie hałasu, brak konieczności zaawansowanej konserwacji i gotowość do działania w różnych pozycjach.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden × 5 =

Story Page