Co jest konieczne przy montażu tablic rejestracyjnych?

Co jest konieczne przy montażu tablic rejestracyjnych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poprawny montaż tablicy rejestracyjnej uchroni nas przed jej zgubieniem czy otrzymaniem mandatu od policji drogowej. Pozwoli też na bezproblemowe zaliczenie badania technicznego. Teoretycznie zamontowanie tablicy do zderzaka lub karoserii auta nie wydaje się czynnością trudną. Trzeba jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach, by zrobić to poprawnie i zarazem solidnie.

Porządne przykręcenie

Tablica musi być przede wszystkim pewnie zamocowana do nadwozia. Nie może się przekrzywiać lub grozić odpadnięciem w czasie jazdy. Dlatego też zamocowanie musi być solidne i najlepiej w tym celu wykorzystać fabryczne otwory, przygotowane przez producenta. Zazwyczaj są one dwa albo cztery. Najpierw przewiercamy tablicę rejestracyjną dokładnie w miejscu mocowań, a następnie przez powstałe otwory wkręcamy śruby. Jest też druga opcja, która wyklucza konieczność dziurawienia nowej rejestracji samochodowej. Wystarczy zakupić plastikową ramkę i ją przykręcić do pojazdu, a samą tablicę jedynie włożyć do środka i porządnie zatrzasnąć dolny fragment ramki.

Dobra widoczność

Zarówno przednia jak i tylna tablica musi być dobrze widoczna z daleka. Nie może być więc niczym przysłonięta, z tyłu pojazdu dodatkowo wymagane jest podświetlenie. To najczęściej wykonane jest za pomocą jednej lub dwóch zwykłych żarówek, które jednak nie dają zbyt dużo światła. Dlatego też dobrze jest rozważyć oświetlenie led tablicy rejestracyjnej, za pomocą żarówek diodowych dostępnych w każdym sklepie motoryzacyjnym. Zużywają one mniej prądu, a jednocześnie dają znacznie bielsze i jaśniejsze światło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*