• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym jest obrotnica?

Obrotnica w przypadku wózka widłowego jest dodatkowym elementem, zwiększającym zakres ruchu jego wideł. Montując do nich obrotnicę, zwiększamy swoje możliwości manewru, prowadząc dany wózek, gdyż nasze ruchy widłami przestają być ograniczone tylko do jazdy w górę i w dół, ale również do kręcenia przewożonym towarem wokół własnej osi. Za pomocą wózka widłowego z obrotnicą będziemy mogli np. wysypać zawartość przewożonej skrzyni, co może okazać się wyjątkowo przydatne, jeśli pracujemy na roli.

Inne zastosowania obrotnicy

Nie trzeba się długo zastanawiać, żeby znaleźć multum nowych możliwości, jakie daje możliwość manewrowania przewożonym towarem w ten sposób. Obrotnice znajdują szerokie zastosowanie nie tylko na roli, ale również w przemyśle magazynowym i budownictwie, bo możliwość obracania widłami wokół własnej osi zwiększa zakres transportu. Nagle możliwe staje się unikanie niektórych przeszkód albo zdeponowanie towaru w miejscu, które wcześniej nie było dostępne z powodu nie do końca równej przestrzeni wokół.

Należy jednak pamiętać, że każde uprawnienie naszego wózka widłowego musi być odnotowane w dokumentacji techniczno-ruchowej. Jest ona niezbędna, jeśli mamy zamiar zarejestrować nasz wózek w urzędzie. Bo jeśli chodzi o rejestrację samochodu dtr (wspomniana wcześniej dokumentacja) jest niezbędna. Nie warto ryzykować konfliktu z prawem z tego powodu, więc każdemu, kto posiada wózek widłowy w firmie lub na użytek prywatny, radzimy dbać o regularne uzupełnianie jego papierów.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

osiemnaście + 19 =

Story Page