Który klej sprawdzi się najlepiej, jeśli chodzi o klejenie opakowań?

Który klej sprawdzi się najlepiej, jeśli chodzi o klejenie opakowań?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór kleju dla Twojego produktu jest jego kompatybilność z produktem. Oznacza to, że klej powinien być w stanie przylegać do obu materiałów używanych w produkcji produktu.

Istnieje wiele różnych rodzajów klejów, ale…

Weźmy na warsztat klej topliwy, jest jednym z najbardziej popularnych klejów do klejenia opakowań, ponieważ działa dobrze na prawie każdym materiale i ma kilka zalet w porównaniu z innymi rodzajami klejów. Na przykład, klej topliwy http://www.violetta-grafik.pl/klejenie-opakowan/ szybko schnie i nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu lub maszyn do zastosowania. Jest również łatwy w użyciu i nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji lub czyszczenia po zastosowaniu.

Klej termotopliwy jest zazwyczaj wytwarzany przez połączenie żywicy z plastyfikatorem, a następnie stopienie go do postaci płynnej. Żywica zazwyczaj pochodzi z odnawialnych źródeł, takich jak soja, kukurydza lub sosna, podczas gdy plastyfikatory są zazwyczaj produkty oparte na ropie naftowej, takie jak parafiny lub kwasy tłuszczowe, takie jak kwas stearynowy.

Wytwarzanie kleju

Produkcja kleju odbywa się w różnych konfiguracjach, w zależności od rodzaju wytwarzanego kleju. Na przykład, niektóre kleje są wykonane w dużych fabrykach, które produkują tysiące ton produktu dziennie, podczas gdy inne, mniejsze produkować mogą tylko w małych partiach – nie jest to jednak specjalnie istotne.

Inne wymagania produkcyjne ma klej przemysłowy, jak i inaczej wykonywany jest ten powszechnie sprzedawany konsumentom.  Z reguły w opakowaniach stosuje się trzy główne rodzaje klejów: kleje topliwe, kleje rozpuszczalnikowe i kleje lateksowe. Klej termotopliwy jest stosowany przy klejeniu pudełek kartonowych lub tektury falistej i to właśnie ten preferowany jest w procesie klejenia wszelakich opakowań. Kleje rozpuszczalnikowe są stosowane do etykiet i innych produktów papierowych, które wymagają dużej wytrzymałości, natomiast kleje lateksowe są powszechnie stosowane w opakowaniach żywności, ponieważ po wyschnięciu nie pozostawiają żadnych pozostałości na produkcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*