Jak skutecznie wybielić zęby?

Jak skutecznie wybielić zęby?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gwarancją ładnego uśmiechu są białe, lśniące zęby. Nawet jeśli matka natura nie obdarzyła nas śnieżnobiałym szkliwem, można sprawić, że nasze uzębienie stanie się jaśniejsze. Nie trzeba przy tym wydawać fortuny na specjalistyczne zabiegi w profesjonalnych gabinetach.

Zęby są widoczne nie tylko podczas uśmiechu. Kiedy mówimy, wzrok rozmówcy mimowolnie kieruje się na nasze usta. Tym bardziej warto zatroszczyć się, by nasze uzębienie zawsze było jasne, świeże i zadbane.

Zdrowy uśmiech

Podstawą jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Mycie zębów przynajmniej rano i wieczorem to absolutny must have. Podczas szczotkowania pozbywamy się resztek pokarmów i osadów, których zaleganie sprzyja rozwojowi próchnicy, prowadzi do ubytków, ale też odbarwia szkliwo. Do prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej warto stosować szczoteczki, nici dentystyczne i naturalne pasty przyjazne naszemu uzębieniu, jakie oferuje chociażby drogeria ekoteka

Naturalnie białe zęby

Istnieje cały garnitur naturalnych odcieni zębów, począwszy od czystej bieli po kolor żółtawy. Genetycznie odziedziczony odcień przeważnie pasuje do typu urody danej osoby. Dlatego zbytnie „wybielenie” zębów wygląda sztucznie i nieestetycznie. Problem ciemnienia zębów dotyka niemal każdego. Następuje pod wpływem szeregu czynników, z których najczęstszymi są: niewłaściwa higiena jamy ustnej, palenie papierosów oraz picie dużych ilości kawy lub herbaty. Zatem nawet wybielone zęby mogą znowu zacząć przybierać brudniejszy odcień.

Sposób na jasne zęby

Istnieje wiele sposobów wybielania zębów w domu. Jednak stosowanie niektórych z nich może zaszkodzić naszemu uzębieniu. Zdecydowanie odradzamy szorowanie zębów sodą lub stosowanie cytryny jako wybielacza. Oba produkty mogą prowadzić do problemów ze szkliwem.

Do bardziej znanych preparatów stosowanych w domu należą pasty typu „whitening”. Ich działanie polega na ścieraniu osadu, ale też szkliwa zębów. Na opakowaniach produktów znajdują się informacje o stopniu ścieralności, tzw. RDA – Relative Dentine Abrasion. Osoby o wrażliwych zębach i decydujące się na codzienne używanie past powinny mieć świadomość, że im wyższy wskaźnik ścieralności, tym większa moc ścierania.

Coraz bardziej popularnym sposobem wybielania zębów jest stosowanie naturalnych proszków do czyszczenia, np. https://ekoteka.pl/kategoria/proszki-do-zebow. Ich działanie polega na pochłanianiu i polerowaniu plam, które tworzą się na zębach. Sposób użycia jest prosty: wystarczy dwa razy w tygodniu wyczyścić zęby przy użyciu preparatu. Proszki na bazie naturalnych składników są bezpieczne i skuteczne w utrzymaniu naturalnie białych zębów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*