• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Co zrobić w wyniku awarii czy zniszczenia wagi?

Waga jest niezbędnym wyposażeniem każdego sklepu spożywczego. Nie może być to oczywiście dowolne urządzenie, które można kupić w pierwszym lepszym markecie. Konieczny jest tutaj odpowiedni legalizowany sprzęt, który często pełni także funkcję kasy fiskalnej, lub jest z nią połączony. Co jakiś czas zdarzają się niestety uszkodzenia i awarie wag sklepowych. Urządzenia wyposażone są w zaawansowane systemy auto-diagnostyki, które nie pozwalają im pracować w razie wykrycia nieprawidłowego działania.

Postępowanie po uszkodzeniu

Jeśli pewnego dnia zauważyliśmy, że waga w naszym sklepie nie chce się uruchomić i zgłasza jakiś błąd, powinniśmy działać szybko. Szkoda byłoby bowiem ponosić niepotrzebnych strat, wynikających z tego że sklep trzeba będzie czasowo zamknąć, lub nie sprzedawać produktów wymagających ważenia. Tyczy się to głównie małych sklepików osiedlowych, gdzie nie zawsze właściciel inwestował w zapasowe wagi. Należy znaleźć firmę w okolicy, której zadaniem będzie naprawa i ponowna legalizacja urządzenia. Trzeba bowiem pamiętać, że każda ingerencja we wnętrze urządzenia może być wykonywana tylko przez uprawnionych specjalistów.

Podtrzymanie handlu

Nie chcąc kupować drugiej wagi na zapas ryzykujemy, że w razie awarii tej podstawowej nie będziemy mogli sprzedawać. Aby tego uniknąć można, na okres naprawy głównego urządzenia, skorzystać z usług firmy która oferuje wynajem wag OHAUS jest jedną z nich i działa między innymi na Pomorzu. Sprzęt, który można wypożyczyć, ma wszystkie niezbędne legalizacje i certyfikaty, przez co jest natychmiast gotowy do pracy.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × jeden =

Story Page