Dlaczego ekogroszek jest lepszy niż węgiel?

Dlaczego ekogroszek jest lepszy niż węgiel?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna głównym paliwem stałym wybieranym przez ludzi do ogrzewania budynków mieszkalnych był tradycyjny węgiel. Obecnie jednak coraz częściej jest on zastępowany przez ekogroszek, czyli wyselekcjonowane i dokładnie oczyszczone okruchy węgla kamiennego o maksymalnej średnicy 25 mm. Wynika to z faktu, że ten konkretny rodzaj opału charakteryzuje się dużą kalorycznością, a jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Jeśli interesuje nas wydajny ekogroszek workowany Bielsko-Biała to miasto, gdzie bez większego problemu znajdziemy sklep posiadający go w ofercie. 

Kilka istotnych argumentów

Ekogroszek stanowi znacznie lepszy wybór niż węgiel przede wszystkim dlatego, że jest bardziej kaloryczny (24-29 MJ/kg), dzięki czemu daje więcej ciepła za tę samą cenę. Oprócz tego w trakcie jego spalania są emitowane do atmosfery jedynie nieznaczne ilości szkodliwych substancji w postaci tlenku węgla, tlenku siarki czy węglowodorów. Wykorzystując omawiany materiał, przyczyniamy się zatem bezpośrednio do ochrony środowiska naturalnego.

Kolejna przewaga polega na znacznie większej łatwości zarówno w przechowywaniu, jak i transportowaniu. Ekogroszek jest bowiem sprzedawany w wyjątkowo poręcznych workach o pojemności od 15 do 25 kg.

Do zalet decydujących o jego znacznej wyższości nad węglem zalicza się:

– zaskakująco niska zawartość popiołu (między 8 a 12%)

– stosunkowo wysoka zdolność spiekania, co gwarantuje uzyskanie pożądanego komfortu cieplnego przy zastosowaniu niewielkiej ilości materiału

– spalanie w nowoczesnym piecu z podajnikiem, który jest bardzo łatwy w obsłudze

– zgodność z normami ochrony powietrza obowiązującymi na terenie UE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*