Filament PLA – czym się charakteryzuje?

Filament PLA – czym się charakteryzuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filament PLA to rodzaj tworzywa sztucznego, które może być wykorzystywane w druku 3D. Jest to bioplastik, co oznacza, że jest wykonany z odnawialnych zasobów naturalnych, takich jak skrobia kukurydziana lub trzcina cukrowa. Włókno PLA jest zwykle wykonane ze skrobi kukurydzianej i wykazano, że ma niższy ślad węglowy niż inne tworzywa sztuczne.

Czym jest PLA?

PLA to bioplastik, wytwarzany z odnawialnych zasobów, takich jak kukurydza czy trzcina cukrowa. Jest łatwy do drukowania i łatwy do recyklingu. PLA jest lepszą opcją niż ABS dla wielu zastosowań, ponieważ ma niższą temperaturę topnienia i nie wypacza się tak łatwo jak ABS.

Dlaczego nadaję się do druku 3D?

Filament PLA posiada pewne cechy, które czynią go idealnym do wykorzystania w druku 3D. Ma dobrą zdolność do drukowania, co oznacza, że nie ma na niego wpływu wilgoć i może być drukowany w szerokim zakresie temperatur (od 60°C do 110°C). Filament PLA ma również wysoką udarność i sztywność, co czyni go idealnym do produkcji części funkcjonalnych. Filamenty PLA znajdziesz na stronie https://aemca.pl/51-filament-pla.

Jak przechowywać filament PLA?

Filament PLA powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec kruchości materiału w czasie. PLA jest stosunkowo wrażliwy na wilgoć i może ją absorbować w wilgotnym środowisku. Może to spowodować zmiany w jego właściwościach termicznych (np. kurczenie się), które mogą wpłynąć na jakość wydruku, jeśli nie podejmiesz środków ostrożności podczas drukowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*