Za pomocą jakich rozwiązań odprowadzać ścieki z danego domostwa?

Za pomocą jakich rozwiązań odprowadzać ścieki z danego domostwa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postępująca degradacja środowiska powoduje, że coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jak pomóc naszej planecie w odzyskaniu kondycji. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania również we własnym otoczeniu. Jednym z problemów dnia codziennego jest odprowadzanie ścieków socjalno-bytowych w sposób, który najmniej zaszkodzi środowisku.

Dbasz o środowisko? Zamontuj szambo ekologiczne na działce

Nie zawsze budowa domu odbywa się na uzbrojonej działce. Często też teren posesji nie ma dostępu do kanalizacji publicznej i nie zanosi się na jej budowę w najbliższym czasie. Wtedy sami musimy zadbać o odprowadzenie ścieków. Na rynku jest wiele rozwiązań, które pozwalają zrobić to w mniej lub bardziej bezpieczny dla środowiska sposób.

Poznańska firma Inter Progress, z której ofertą zapoznać się można się na witrynie internetowej https://interprogress.pl/oferta/szamba-ekologiczne/, proponuje zastosowanie szamba ekologicznego. Rozwiązanie takie, zwane inaczej przydomową oczyszczalnią ścieków, jest niedrogie zarówno w wykonaniu, jak i codziennej eksploatacji. W szambach tego typu nie gromadzą się nieczystości, a są one oczyszczane i filtrowane. Odprowadzone ścieki rozkładane są przez mikroorganizmy, a wytworzona w tym procesie czysta woda zostaje odprowadzona do gruntu. Nie musimy się także martwić o przepełnienie zbiornika i jego opróżnianie. Szamba tego typu są nie tylko ekologiczne, ale także bardzo ekonomiczne.

Firma Inter Progress oprócz sprzedaży oczyszczali ścieków, prowadzi także usługi dotyczące transportu elementów, montażu i doradztwa technicznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*