Czym są komputery poleasingowe?

Czym są komputery poleasingowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach posiadanie własnego komputera jest niemal koniecznością, ponieważ służy on nie tylko do rozrywki, ale również do pracy i załatwiania różnych spraw. Dzięki niemu wiele codziennych aktywności, takich jak choćby zakupy i opłacanie rachunków można wykonać zdalnie, czyli bez wychodzenia z domu. Niestety przy ograniczonym budżecie wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup nowego notebooka czy peceta, zwłaszcza z wyższej półki, gdyż tego typu sprzęt kosztuje nierzadko nawet kilka tysięcy złotych. W tej sytuacji najsensowniejszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia poleasingowego — wiele ciekawych modeli ma w swojej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://www.cebit.pl/komputery-poleasingowe/zestawy-biurowe.

Postaw na tani, ale w pełni funkcjonalny model biznesowy

Leasing to nic innego jak forma kredytowego finansowania zakupów oraz inwestycji, która opiera się na użytkowaniu przez leasingobiorcę konkretnego przedmiotu użyczanego mu przez leasingodawcę — zawsze za odpowiednią opłatą określoną w zawartej między stronami umowie. Takim przedmiotem może być również laptop lub komputer stacjonarny, wypożyczany najczęściej przez różne firmy i przedsiębiorstwa dla ich pracowników. Przeważnie po kilku latach właściciele tych podmiotów decydują się wymienić sprzęt na nowszy i bardziej wydajny, a starsze modele są wystawiane do sprzedaży po niezwykle atrakcyjnych cenach. To właśnie takie urządzenia określamy mianem komputerów poleasingowych. W większości są to wysokiej klasy notebooki biznesowe utrzymane w co najmniej bardzo dobrym stanie. Co więcej, nierzadko obejmuje je jeszcze gwarancja producenta.

 

Cechy charakterystyczne komputerów poleasingowych

 

Decydując się na zakup laptopa lub peceta poleasingowego, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, że jest to sprzęt używany i dlatego nie posiada najnowszych podzespołów. Mimo to inwestycja jest niezwykle opłacalna, ponieważ urządzenia te są nawet kilka razy tańsze niż w dniu premiery, a jednocześnie pod względem wydajności niewiele ustępują nowym jednostkom. Warto dodać, że są dostępne w znacznie lepszej cenie niż podobne modele sprzedawane przez osoby prywatne albo lombardy. Nabywców bardzo często zadziwia ich zewnętrzny stan wizualny, w większości bowiem wyglądają jak nowe. Wynika to z faktu, że zazwyczaj były użytkowane przez odpowiedzialnych pracowników dużych korporacji oraz firm. Kolejnym atutem omawianych laptopów i pecetów jest ich duża dostępność — posiada je w ofercie niemal każdy sklep z używanym sprzętem. Na szczególną uwagę zasługują komputery dell poleasingowe, gdyż jest to jeden z czołowych producentów na świecie, a jego urządzenia słyną z niezawodności i doskonałej jakości wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*