• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie certyfikaty mogą uzyskać firmy?

Certyfikaty w firmie stanowią poświadczenie jakości, rzetelności oraz wiarygodności usług, które dostarczane są klientom. Certyfikat ISO 45001 posiada wiele zastosowań, ułatwień dla firmy a także oferuje liczne możliwości. Jednak w głównej mierze skupia się na realizacji skutecznej polityki bezpieczeństwa pracy i jej dokumentacji, która obowiązuje zarówno we współpracy z polskimi jak i zagranicznymi kontrahentami. Do innych zalet systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnie z ISO 45001 należą:

– utworzenie całościowej polityki BHP;

– wczesna diagnostyka zagrożeń oraz sposoby zapobiegania im;

– ograniczenie kosztów działalności poprzez zwiększenie bezpieczeństwa w pracy m.in. mniejsza liczba wypadków i absencji chorobowych.

ISO 45001 – co to znaczy?

ISO 45001 jest międzynarodową normą, która ustala warunki dla systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Została ona opracowana w 2018 roku. Finalnie ma za zadanie zastąpić liczne, nieuporządkowane standardy BHP, takie jak PN-N-18001 oraz BS OHSAS 18001.

Najistotniejsze zmiany zastosowane w ISO 45001 dotyczą:

– ujednoliconej struktury – HLS – High Level Structure. Norma ISO 45001 jest kompatybilna z innymi normami ISO, takimi jak np. ISO 14001 oraz ISO 9001, o czym można przeczytać na  https://www.pcc-cert.pl/certyfikacja-iso-systemy-zarzadzania/iso-9001/ 

– zwiększonego zainteresowania potrzebami oraz oczekiwaniami klientów;

– ustalenia kryterium obejmujące ryzyko oraz możliwości występujące w organizacji. Dotyczy również wymogów prawnych i generalnego położenia stowarzyszenia.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × 5 =

Story Page