Leczenie uzależnienia – ile trwa i jak się odbywa?

Leczenie uzależnienia – ile trwa i jak się odbywa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Programy leczenia uzależnień są dostępne w szpitalach, klinikach i prywatnych gabinetach. Zabiegi na uzależnienia obejmują opiekę medyczną, psychoterapię i terapię behawioralną. Wiele osób, które są uzależnione od narkotyków lub alkoholu, cierpi również na inne zaburzenia zdrowia psychicznego. Dlatego ważne jest, aby podejść holistycznie do osoby chorej podczas poszukiwania pomocy dla uzależnienia.

Opieka medyczna

Jeśli jesteś uzależniony od narkotyków lub alkoholu, możesz potrzebować pomocy medycznej, aby leczyć podstawową przyczynę uzależnienia. Na przykład, jeśli jesteś uzależniony od heroiny i masz infekcję we krwi, która powoduje, że jesteś chory, lekarz może przepisać antybiotyki w celu leczenia infekcji. Jeśli masz uszkodzenie wątroby spowodowane piciem zbyt dużej ilości alkoholu, lekarz może przepisać leki pomagające w naprawie wątroby (przeszczep wątroby). Niektóre osoby uzależnione mają również inne problemy zdrowotne, takie jak HIV/AIDS lub zapalenie wątroby typu B i C, które wymagają leczenia oprócz leczenia uzależnień.

Psychoterapia

Psychoterapia polega na rozmowie z terapeutą na temat kwestii, które mają wpływ na wzorce zachowań i emocje. Celem psychoterapii jest pomoc w zrozumieniu, dlaczego chcesz używać narkotyków lub alkoholu i jak radzić sobie w życiu bez używania. Psychoterapia może pomóc w identyfikacji i zarządzaniu uczuciami, które mogą prowadzić do używania narkotyków lub alkoholu, takimi jak depresja, lęk lub nuda. Może również pomóc Ci skutecznie radzić sobie ze stresem w Twoim życiu i opracować sposoby interakcji z innymi, które nie obejmują nadużywania substancji. Najlepszych terapeutów znajdziesz na stronie: https://najlepszeterapie.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*