Kolorowe etykiety i naklejki bez kleju

Kolorowe etykiety i naklejki bez kleju
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etykiety dzielą się na zróżnicowane działy, jedne są mniej popularne, inne bardziej. W zależności od tego, jakiego typu etykiet potrzebujemy oraz jakie ma być ich główne zastosowanie wybierać możemy spośród szerokiej grupy. Jednak do najpowszechniejszych rodzajów etykietowania zaliczyć można przede wszystkim naklejki plombowe – używane przy droższych i bardziej inwazyjnych towarach – oraz naklejki papierowe.

Etykiety samoprzylepne, czyli te posiadające na tylnej stronie powierzchnię klejącą są najczęstszą formą stosowania w naklejkach papierowych. Te z kolei używa się na kształtach zaokrąglonych lub cylindrycznych, które pozwalają na jak najwydajniejsze użycie etykietowania. Samoprzylepne naklejki korzystne są głównie dlatego, iż znakowanie produktów za ich pomocą odbywa się w sposób dynamiczny, pełnią też ciekawą wartość marketingową. Jednak, nie można ich stosować wielokrotnie i co gorsza zostawiają po sobie widoczny ślad. Naklejki bezklejowe zaś są droższe, jednak stworzone z takich składników, które umożliwią wielokrotne przyklejanie i odklejanie od danych powierzchni płaskich, takich jak szyby czy blaty.

Etykiety, aby spełnić swoje przeznaczenie powinny być formami widocznymi i przykuwającymi uwagę. Im bardziej atrakcyjne wizualnie, tym większa szansa, że konsument zdecyduje się na zakup produktów, które reklamują. Dlatego też, kolorowe etykiety są standardem w dziale drukarskim. Ważne jest jednak to, że paleta kolorów ograniczona jest wyłącznie przez drukarki do etykiet, a jeśli chodzi o wzory grafik umieszczanych na etykietach czy rozmiary do dowolność jest wręcz nieograniczona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*