• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

Gdy nadchodzi jesień oraz zaczynają się pierwsze chłodne noce, a w mieszkaniach oraz domach robi się coraz zimniej, to znak, że nadchodzi tzw. sezon grzewczy. Jest to oczywiście czas, w którym centralne ogrzewanie będzie działało niemalże bez ustanku. Aby jednak tak było, a okres ten przebiegał bez niemiłych niespodzianek, już teraz warto rozpocząć odpowiednie przygotowania do sezonu grzewczego. Co to jednak oznacza i o czym trzeba pamiętać?

Przygotowania do sezonu grzewczego

Pierwszą i podstawową sprawą jest zadbanie o stan techniczny kotłowni, a także instalacji grzewczej. Sprawna instalacja oraz kotłownia dają bowiem gwarancję bezproblemowe i skutecznej pracy przez cały sezon grzewczy, zapewniając komfort cieplny w każdej sytuacji. Należy zatem zadbać o wszystkie elementy, a więc kocioł, który trzeba poddać przeglądowi i konserwacji, a także wszelką armaturę zabezpieczającą, komin i wentylację, zasobnik ciepłej wody oraz całą pozostałą instalację grzewczą. Nie wolno zapomnieć tu o grzejnikach, które powinno się dokładnie wyczyścić, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Do tego celu można użyć miękkich materiałów i szczotek, a więc takich przedmiotów, które nie uszkodzą lakierowanej powierzchni. Grzejniki należy również odpowietrzyć i uzupełnić w nich poziom wody. Warto także zaopatrzyć instalacje w dodatkowe elementy i urządzenia takie jak np. głowica termostatyczna Fibaro. Urządzenie to pozwoli na automatyczne sterowanie. Gdy temperatura będzie spadać, zadba o to, aby docierało więcej ciepła z ogrzewania. Jeśli zaś będzie za wysoka, zamknie dopływ ciepła z instalacji grzewczej. Dzięki temu ogrzewanie będzie ekonomiczne i być może pozwoli na wygenerowanie dodatkowych oszczędności.

Artykuł napisany we współpracy ze Smart4living – inteligentne domy i mieszkania.

Szukasz zamka antywłamaniowego? Sprawdź ceny zamków Gerdalock v3.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden × dwa =

Story Page