• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Zakres usług radcy prawnego

To, czym się zajmuje radca prawny, zależy w pierwszej kolejności od tego, czy pracuje dla jakiejś instytucji.  Zależy to też od miejsca pracy. Przykładowo, radca prawny w Krakowie czy Warszawie będzie miał sporo spraw związanych z transferami własności nieruchomości, w tym ze spadkami tego typu. Jednak jego podstawowym zadaniem jest udzielanie porad prawnych.

Obsługa w zakresie stosowania prawa

Z radcą prawnym można skonsultować  swoją sytuację prawną, a także poprosić go o sporządzenie projektu pisma urzędowego. Może on też brać udział w postępowaniach sądowych jako pełnomocnik bądź obrońca. Dotyczy to postępowań karnych bądź karnoskarbowych i jest to nowość. W tym zakresie radcowie prawni mają identyczne uprawnienia, jak adwokaci. Co ważne, jeśli radca prawny pozostaje w stosunku pracy, nie może pełnić tej funkcji. Nie wyklucza to oczywiście możliwości udania się do niego na konsultacje.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa − dwa =

Story Page