close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym kierować się podczas zakupu palet do magazynu?

Palety w magazynach oraz w sklepach służą do łatwego transportowania towaru, ale są też niezbędne do składowania i przechowywania go. Mogą mieć one uniwersalne rozmiary oraz oznakowania. Najczęściej wykonane z drewna, ale nie brakuje też takich z metalu czy tworzywa sztucznego. W obiegu często używa się palet przemysłowych, które nie są ewidencjonowane, z tego względu, że nie posiadają certyfikatów. To dobre i tanie rozwiązanie, jeśli wysyła się całe palety towarów do klientów, z którymi nie posiada się umowy związanej z obrotem paletami.

Jakie palety przydadzą się w przedsiębiorstwie?

Palety euro są uniwersalne i posiadają certyfikaty. To dobre rozwiązanie dla firm, które mają systemy do zarządzania obrotem nośników. W przeciwnym wypadku korzystnie jest używać palet przemysłowych, które są tańsze. Warto też zwrócić uwagę, że nie są to noośniki jednorazowe – można z nich korzystać wielokrotnie. Palety przemysłowe są wytrzymałe i mają solidną konstrukcję. Mogą mieć te same wymiary co palety euro. Większe nośniki są używane do przewożenia towarów ponadgabarytowych. Istnieją jeszcze palety o specjalnym przeznaczeniu – mogą być to nośniki jednorazowe, które są najmniej wytrzymałe. Służą często do transportowania lekkiego towaru wprost do klienta.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

szesnaście + trzy =

Story Page