Jakie korzyści dla firmy oferuje system CMMS?

Jakie korzyści dla firmy oferuje system CMMS?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

CMMS to skrót od „Computerized Maintenance Management System” i jest to narzędzie wykorzystywane przez firmy do zarządzania pracami konserwacyjnymi.

CMMS to oprogramowanie, które pomaga firmom w zarządzaniu pracami konserwacyjnymi i naprawczymi. Jest ono wykorzystywane przede wszystkim przez większe organizacje posiadające wiele obiektów, ale niektóre mniejsze firmy również z niego korzystają.

Jak działa system CMMS?

System CMMS wykorzystuje bazę danych do przechowywania informacji na temat prac konserwacyjnych wykonywanych we wszystkich obiektach. Pozwala to śledzić, ile czasu poświęcono na każdy projekt, jakich części użyto i ile pieniędzy wydano na każdą naprawę. Oprogramowanie to automatycznie generuje również raporty, które pokazują, jak dobrze zespoły radzą sobie z realizacją projektów na czas i w ramach budżetu.

Korzyści wynikająca z posiadania systemu CMMS

-Oszczędza czas poprzez automatyzację zadań i eliminację potrzeby pracy ręcznej.

-System pozwala pracownikom skupić się na ważniejszych zadaniach i spędzać mniej czasu na powtarzalnych.

-Pomaga w redukcji kosztów, ponieważ eliminuje potrzebę zatrudniania kolejnych pracowników lub kupowania kolejnych urządzeń.

-Poprawia produktywność poprzez upewnienie się, że nie ma opóźnień w wykonywaniu zadań, które w przeciwnym razie zwiększyłyby koszty z powodu utraty czasu i zasobów.

-System śledzi wszystkie dane związane z procesem konserwacji, w tym zapasy, gwarancje, umowy serwisowe i inne rodzaje informacji o posiadanych maszynach, pojazdach lub urządzeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*