• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Cechy zawieszenia pneumatycznego

Zawieszenie w samochodzie łączy koła z karoserią pojazdu. Jego zadaniem jest zapewnienie nam komfortu jazdy, ale również pewności prowadzenia i dobrej przyczepności do drogi. Rodzajów zawieszeń jest bardzo wiele, jednak na szczególną uwagę zasługuje to pneumatyczne. Występowało ono od bardzo dawna w ciężarówkach i autobusach, jednak od pewnego czasu staje się popularne także w samochodach osobowych. Dlaczego jest tak chętnie wybierane przez kierowców? Sprawdźmy czym charakteryzuje się tego typu zawieszenie.

Niecodzienny komfort prowdzenia

Pneumatyka zawieszenia w aucie osobowym to przede wszystkim niesamowity komfort jazdy. Właśnie z tego powodu kierowcy decydują się na zawieszenie takiego typu w swoich samochodach. Czasami jest ono dostępne jako opcja fabryczna, ale można też dołożyć je do auta, które wyjechało z salonu ze zwykłym typem zawieszenia. Komplet elementów do montażu pneumatyki można kupić na https://lowride.pl/kategoria-produktu/zawieszenia/zawieszenia-pneumatyczne-airride/. Zyskamy wtedy auto, którym będziemy niemalże przepływać nad nierównościami.

Doskonałe walory trakcyjne

Przy tradycyjnym zawieszeniu musimy wybierać: albo miękkie i komfortowe auto, ale nerwowo zachowujące się w zakrętach, albo świetna przyczepność w każdej sytuacji, kosztem wygody podczas jazdy. Pneumatyka łączy zalety obydwu tych rozwiązań, odrzucając wszystkie ich wady. Samochód jedzie więc po asfalcie jak przyklejony i nie przechyla się nadmiernie na łukach i zakrętach, jednocześnie zapewniając wysoki komfort w czasie przemierzania nierównych i dziurawych dróg, których wciąż w Polsce mamy niemało.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

14 + siedem =

Story Page