• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czy opłaca się oddać auto do skupu?

W Polsce nie brakuje osób będących w posiadaniu starych, nieużytkowanych już samochodów osobowych. W takiej sytuacji niezwykle opłacalnym rozwiązaniem jest w szczególności oddanie pojazdu do specjalnego skupu, bo wiąże się to z możliwością otrzymania całkiem sporych pieniędzy. Większość tego typu podmiotów przyjmuje zarówno maszyny używane, jak i powypadkowe, poleasingowe, dostawcze, a nawet zabytkowe. Jeśli interesuje nas uczciwy skup aut w Gnieźnie prężnie funkcjonuje kilka takich firm.

Złomowanie to kiepski pomysł 

Oddanie używanego samochodu do skupu to przede wszystkim duża oszczędność czasu, ponieważ nie musimy go tracić na zamieszczanie ogłoszenia w internecie, naprawianie potencjalnych usterek czy pokazywanie auta potencjalnym nabywcom. Jest to znakomite rozwiązanie również dla posiadaczy maszyn powypadkowych (zniszczonych w stopniu umiarkowanym lub znacznym) i na tyle starych, że nie nadają się już do jazdy. Wynika to z faktu, że istnieje szansa na uzyskanie rozsądnej ceny po przeprowadzeniu rzetelnej wyceny.

Dla porównania nie jest to realne w przypadku skorzystania z usług złomowiska. Cała transakcja trwa maksymalnie jeden dzień i rozpoczyna się od wypełnienia prostego formularza zamieszczonego na stronie www wybranego skupu. Następnie klient dostarcza pojazd do siedziby firmy, gdzie następuje jego dokładna wycena i przygotowana zostaje umowa kupna-sprzedaży. Zwieńczeniem jest otrzymanie gotówki do ręki, ewentualnie w postaci przelewu na konto bankowe. Dodajmy, że średnia stawka to zazwyczaj około 60-80% wartości auta (oczywiście bez opcji zwrotu i z gwarancją, że koszty ewentualnych usterek pokrywa skup).

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

13 + 17 =

Story Page