Czy opłaca się oddać auto do skupu?

Czy opłaca się oddać auto do skupu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce nie brakuje osób będących w posiadaniu starych, nieużytkowanych już samochodów osobowych. W takiej sytuacji niezwykle opłacalnym rozwiązaniem jest w szczególności oddanie pojazdu do specjalnego skupu, bo wiąże się to z możliwością otrzymania całkiem sporych pieniędzy. Większość tego typu podmiotów przyjmuje zarówno maszyny używane, jak i powypadkowe, poleasingowe, dostawcze, a nawet zabytkowe. Jeśli interesuje nas uczciwy skup aut w Gnieźnie prężnie funkcjonuje kilka takich firm.

Złomowanie to kiepski pomysł 

Oddanie używanego samochodu do skupu to przede wszystkim duża oszczędność czasu, ponieważ nie musimy go tracić na zamieszczanie ogłoszenia w internecie, naprawianie potencjalnych usterek czy pokazywanie auta potencjalnym nabywcom. Jest to znakomite rozwiązanie również dla posiadaczy maszyn powypadkowych (zniszczonych w stopniu umiarkowanym lub znacznym) i na tyle starych, że nie nadają się już do jazdy. Wynika to z faktu, że istnieje szansa na uzyskanie rozsądnej ceny po przeprowadzeniu rzetelnej wyceny.

Dla porównania nie jest to realne w przypadku skorzystania z usług złomowiska. Cała transakcja trwa maksymalnie jeden dzień i rozpoczyna się od wypełnienia prostego formularza zamieszczonego na stronie www wybranego skupu. Następnie klient dostarcza pojazd do siedziby firmy, gdzie następuje jego dokładna wycena i przygotowana zostaje umowa kupna-sprzedaży. Zwieńczeniem jest otrzymanie gotówki do ręki, ewentualnie w postaci przelewu na konto bankowe. Dodajmy, że średnia stawka to zazwyczaj około 60-80% wartości auta (oczywiście bez opcji zwrotu i z gwarancją, że koszty ewentualnych usterek pokrywa skup).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*