Jak chronić pojazdy firmowe przed kradzieżą?

Jak chronić pojazdy firmowe przed kradzieżą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba kradzieży samochodów firmowych – zarówno spod siedzib przedsiębiorstw, jak i prywatnych domów pracowników (czyli użytkowników aut). Warto podkreślić, że nie ma jednego uniwersalnego sposobu na ich zabezpieczenie, ale istnieje kilka skutecznych metod minimalizujących ryzyko kradzieży. W większości opierają się one na wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz stosowaniu takich rozwiązań, jak choćby śledzenie tras pojazdów.

Skuteczne metody utrudniające włamanie do auta

Jednym z podstawowych rodzajów zabezpieczeń aut firmowych są specjalne blokady na kierownicę, pedały oraz dźwignię zmiany biegów. Znacznie utrudniają one dostanie się do samochodu, ponieważ sprawiają, że czas potrzebny na jego kradzież wydłuża się. Tego typu ochrona jest rozwiązaniem niedrogim, ale niezbyt wyszukanym, dlatego większość przedsiębiorstw decyduje się na dodatkowe elementy elektroniczne w postaci alarmów (pełniących głównie rolę odstraszającą) i immobiliserów z funkcją radiopowiadomienia, a także specjalistyczny monitoring pojazdów GPS.

Ten ostatni system wykorzystuje nowoczesną technologię, która pozwala namierzyć dany pojazd oraz w razie jakiegokolwiek zagrożenia unieruchomić go – wystarczy zadzwonić do firmy ochroniarskiej i poprosić o odcięcie zapłonu. W tym przypadku lokalizatory są umieszczane w miejscach utrudniających ich znalezienie, czyli najczęściej pod maską lub nad kołami. W ostatnich latach często stosowany jest zwłaszcza monitoring gps maszyn budowlanych, które ze względu na dużą wartość stały się łakomym kąskiem dla wszelkiej maści złodziei.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*