• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Buty motocyklowe – na co zwrócić uwagę?

Każda osoba regularnie jeżdżąca na motocyklu powinna zaopatrzyć się nie tylko w solidny kask, ale również odpowiednie buty. Chronią one bowiem stopy przed urazami mechanicznymi, a dodatkowo mają bezpośredni wpływ na komfort prowadzenia maszyny. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na rozmiar oraz preferowany styl jazdy. Wyjątkowo wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie egzemplarze posiada w swoim asortymencie ten specjalistyczny sklep działający w sieci: https://motoklan.pl/.

Wzmocnienia w konstrukcji to wymóg konieczny

Decydując się na zakup butów motocyklowych, należy w pierwszej kolejności zacząć od rozmiaru, tak aby podczas użytkowania nie przesuwały się na nogach ani nie blokowały dopływu krwi. Najlepiej zmierzyć swoją stopę na płaskiej powierzchni (koniecznie pod koniec dnia), a następnie skorzystać z tabeli zamieszczonej na stronie producenta i wybrać model o jeden punkt rozmiarowy większy. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu zostanie ograniczone do minimum. Oczywiście duże znaczenie ma także ogólny design (kolorystyka, wzornictwo itp.), który musi być dostosowany do naszej płci i indywidualnego gustu. Trzeci niezwykle istotny parametr to przeznaczenie obuwia. Jeśli na co dzień jeździmy motorem typowo sportowym i rozwijamy sporą prędkość, to wówczas godne polecenia są modele charakteryzujące się: dużą sztywnością, dobrym ślizgiem, wysoką cholewką sięgającą co najmniej do łydki oraz dodatkowym zabezpieczeniem goleni i kostki. Z kolei w przypadku posiadania motocykla turystycznego optymalnym wyborem okażą się modele skórzane do kostki, wyposażone w membrany wentylacyjne i zakamuflowane protektory. Do maszyny off-roadowej pasują natomiast buty wodoodporne z głębokim i agresywnym bieżnikiem na podeszwach.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × 1 =

Story Page