close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Nagrzewnica indukcyjna – zastosowanie i wykorzystanie

Nagrzewnice to urządzenia wykorzystywane do podgrzewania różnego rodzaju elementów wykonanych z metalu. Dzięki zastosowaniu w niej indukcji cały proces odbywa się bezogniowo, co zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania. Tego rodzaju nagrzewnice sprawdzają się przede wszystkim w warsztatach samochodowych, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego i sprawnego usunięcia zablokowanych śrub czy nakrętek. Można je spotkać jednak również w innych zakładach przemysłowych zajmujących się przetapianiem metali.

W jaki sposób działają nagrzewnice?

Nagrzewnica indukcyjna wykorzystuje szybkozmienne pole elektromagnetyczne, które dzięki prądom wirowym rozgrzewa umieszczony w niej metal. Jej konstrukcja pozwala na bezpieczne podgrzanie elementu bez obaw o to, że uszkodzeniu ulegną pozostałe części wykonane np. z tworzywa sztucznego, które go otaczają. Dobrej jakości nagrzewnice zapewniają doskonałą precyzję grzania, a osoba je obsługująca nie musi martwić się o to, że urządzenie wybuchnie lub spowoduje wybuch pożaru. Modele indukcyjne są popularne i chętnie wybierane również ze względu na fakt, że nie produkują szkodliwych spalin. Są to urządzenia, które znajdą zastosowanie również w przydomowym warsztacie lub garażu.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × 1 =

Story Page