Co zrobić, gdy nasza firma staje się niewypłacalna?

Co zrobić, gdy nasza firma staje się niewypłacalna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym biznesie istnieje nutka hazardu. Nie zawsze udaje się nam rozkręcić firmę tak, by zaczęła przynosić duże zyski i by trwało to przez długi czas. Zdarza się, że klienci odpływają, zarobki spadają do zera, a my zostajemy z mnóstwem zaciągniętych na działalność kredytów. Czasami jest to efekt braku należytej obserwacji zmian rynku, czasami następuje gwałtowny krach finansowych, spowodowany jakimś globalnym kryzysem. Jak wyjść na prostą, gdy firma stała się niewypłacalna, a na nas ciąży mnóstwo zobowiązań?

Ogłoszenie upadłości

Zapewne każdy z nas spotkał się z takim terminem, jak upadłość konsumencka lub upadłość przedsiębiorcy. Gdy firma przestaje prosperować, jej przychody zaczynają być niższe niż zobowiązania, pojawia się kryzys. Czasami można go przejść, wychodząc do klientów z czymś nowym, jednocześnie finansując zobowiązania z oszczędności przedsiębiorstwa. Jednak gdy taki stan rzeczy trwa za długo, a nam nie udaje się wyprowadzić firmy na prostą, pozostaje ogłoszenie upadłości.

Od strony formalnej

Niestety ogłoszenie upadłości firmy nie jest prostym procesem. W przypadku, gdy wierzyciele pukają do naszych drzwi każdego dnia, grozi nam zajęcie aktywów, wcale nie jet prosto załatwić wszystkie formalności. Na szczęście powstały przedsiębiorstwa, które pomagają firmom, które znalazły się w takiej sytuacji. Jednym z nich jest https://wyzerujdlugi.pl/. Pomoc polega na załatwieniu formalności upadłościowych, a także przeprowadzenie skutecznej procedury oddłużeniowej, zarówno w przypadku osób indywidualnych (upadłość konsumencka) firm, jak również spółek z.o.o.)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*