Jak skutecznie ogrzać dom zimą?

Jak skutecznie ogrzać dom zimą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego ogrzewania to jedna z ważniejszych decyzji. Z jednej strony wiąże się z kosztem zakupu odpowiedniej technologii oraz jej sezonowej eksploatacji. Z drugiej może też mieć większy lub mniejszy wpływ na środowisko naturalne oraz zdrowie domowników i okolicznych mieszkańców. Wybór poza aspektem ekologicznym jest często podyktowany ekonomią. Jakie rozwiązania będą zatem skuteczne?

Z wykorzystaniem paliwa stałego

Z pewnością jest to metoda wysokowydajna, pozwalająca cieszyć się komfortem cieplnym, jednocześnie będąc jedną z tańszych. Możliwości w tej kategorii jest sporo. Trzeba tylko wybrać odpowiedni piec ekogroszek, pellet i węgiel to paliwa stałe najchętniej stosowane przez właścicieli posesji. Dwa pierwsze są uznawane za produkty ekologiczne. Dzieje się tak ze względu na technikę ich wytwarzania. Dzięki temu nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Nowoczesne piece pozwalają na dużą wygodę użytkowania. Można zaprogramować im odpowiednią temperaturę, a często też możliwe jest automatyczne dozowanie wsadu.

Odnawialne źródła energii

Skutecznym sposobem jest także ogrzewanie budynków za pomocą ciepła pozyskiwanego z kolektorów słonecznych, wiatraków, czy pomp ciepła. Te nowoczesne technologie są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Samo korzystanie z nich jest tanie, aczkolwiek koszty instalacji mogą być dość wysokie. W przypadku niektórych rozwiązań niezbędne jest też posiadanie sporego terenu, gdzie można zainstalować wszystkie urządzenia.

Ogrzewanie gazowe

Niezbędne jest zamontowanie specjalnego pieca. Jednak sama eksploatacja jest prosta i mało uciążliwa. System zaopatrzony jest w panel sterujący, za pomocą którego ustawia się odpowiednią temperaturę. Przegląd i konserwacja urządzenia wykonywana jest raz w roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*