close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Na czym polega nowoczesny ascetyzm lamp wiszących?

Lampy to nieodłączny element każdego wnętrza. Mogą być niewyróżniającym się dodatkiem, bądź sprawić, że całe pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru. W ostatnich latach ponownie modne stały się lampy wiszące nowoczesne. Mogą być one jednym centralnym źródłem światła lub stanowić kilka mniejszych punktów. Ostatnie dziesięciolecie to w wystroju wnętrz powrót do minimalizmu. Tak jest również z lampami. Proste geometryczne kształty, jednolite kolory i materiały sprawiają, że lampa w swej prostocie staje się wyjątkowa. Coraz częściej lampy wiszące są stosowane jako zamienniki stojących lampek nocnych. W ten sposób nie tylko wnętrze wygląda nowocześnie, ale również ograniczona często przestrzeń nabiera surowego charakteru. Takie lampy wiszące sprawiają, że całe wnętrze staje się nieoczywiste. Polacy bardzo lubią klasyczny skandynawski styl, jednak samo połączenie bieli i szarości bywa nudne. W takim przypadku warto zwrócić uwagę właśnie na oświetlenie. Ciekawa lampa może sprawić, że wnętrze stanie się nowoczesne i intrygujące.

Loftowe wnętrze – hit ostatnich lat

Surowe cegły, ściany pozbawione tynków, elementy z drewna – to wszystko tworzy klimat loftowego wnętrza. Uzupełnieniem tych elementów mogą być również metalowe, wiszące lampy.

Wiele z nich można znaleźć na przykład na https://lampalampa.pl/k/oswietlenie/lampy-wiszace/lampy-industrialne/. Takie wykończenie sprawdzi się w wysokich mieszkaniach, biurach, kawiarniach czy hotelach o industrialnym charakterze. Powrót do prostych, geometrycznych form jest odpowiedzią na potrzebę oczyszczenia przestrzeni z nadmiaru elementów, która staje się coraz wyraźniejsza.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden × 1 =

Story Page