close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Do czego służą termowizory i w jakich dziedzinach mogą okazać się przydatne?

Noktowizory to urządzenia, które do prawidłowego działania wymagają choćby minimalnej ilości światła. Alternatywą dla tego rodzaju sprzętu są termowizory, które mogą działać w kompletnych ciemnościach. Dynamiczny rozwój technologii termowizyjnej sprawia, że znajduje ona coraz szersze zastosowanie.

Sposób działania urządzeń termowizyjnych

Zgodnie z obowiązującą definicją termowizory to urządzenia optoelektroniczne, wykorzystujące promieniowanie podczerwieni. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego czujnika możliwe jest analizowanie temperatury otoczenia i wykrywanie obiektów, które generują większe ilości ciepła, np. zwierząt lub ludzi. Wśród urządzeń dostępnych w sklepach na wyróżnienie zasługuje termowizor InfiRay. To niewielki sprzęt, który zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu w każdych warunkach.

Zastosowanie technologii termowizyjnej

Technologia termowizyjna jest powszechnie wykorzystywana przez żołnierzy i służby graniczne. Dzięki niej możliwe jest wykrycie osób, które nie mają upoważnienia do przebywania na określonym terenie. Tego rodzaju sprzęt jest niezwykle przydatny podczas polowań. Urządzenia te sprawdzają się także w czasie akcji ratowniczych. Analiza temperatury otoczenia to najprostszy sposób na wykrycie osób, które zaginęły w lesie, zostały porwane przez lawinę lub znajdują się pod gruzami.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

cztery × 2 =

Story Page