Długa podróż z dzieckiem

Długa podróż z dzieckiem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż z dzieckiem to niemałe wyzwanie. Musimy mu zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale również odpowiednią rozrywkę. Pierwszym krokiem powinien być wybór fotelika dostosowanego do wieku i wagi dziecka. Przed zakupem najlepiej przymierzyć siedzisko do samochodu, ponieważ nie wszystkie modele muszą pasować. Dotyczy to szczególnie fotelików montowanych na Isofix. Wybierając się w długą trasę, warto pamiętać też o organizerze na zabawki dla dzieci oraz odpowiedniej ilości napojów i przekąsek. Maluchy w trakcie jazdy nie mogą niczego spożywać; stwarza to zagrożenie zadławieniem, dlatego ważnym elementem podróży są postoje, aby nie doprowadzić do odwodnienia, szczególnie w czasie wakacyjnych upałów.

Rozrywka w aucie

Jak każda rozrywka, tak też samochodowa musi być dostosowana do wieku dziecka. Najlepiej postawić na zabawki niedużych rozmiarów, łatwe w transporcie. Dla niemowląt najlepsze będą grzechotki, które możemy zamocować do fotelika.

Starsze dzieci potrzebują już nieco bardziej wymagającej stymulacji, idealne sprawdzą się tu klocki konstrukcyjne, które znajdziemy pod następującym adresem: https://www.fotelikiabc.pl/klocki-plus-plus.html. Są one swego rodzaju puzzlami przestrzennymi, łączącymi się w stałe budowle. Zajmują mało miejsca i będą świetną rozrywką w czasie długiej trasy, wizyty w restauracji, czy nawet lotu samolotem.

Wybierając jakiekolwiek zabawki dla dzieci, musimy zwrócić uwagę na to, czy są wykonane z nieszkodliwych materiałów i czy posiadają odpowiednie atesty. Wnosić powinny również coś pozytywnego do tak istotnego etapu rozwoju małych ludzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*