close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Wychowanie dziecka – postaw na naukę poprzez zabawę

Jeszcze zanim wyczekany maluszek pojawi się na świecie, wielu rodziców zaczytuje się w książkach na temat różnych metod wychowawczych, sposobów na usypianie, czy też rozszerzania diety. Planujemy wszystko, co tylko da się zaplanować, ale mały człowiek szybko weryfikuje nasze założenia i udowadnia, że żadne ustalenia nie mają większego sensu, ponieważ to właśnie on będzie panem sytuacji. Pamiętajmy, że każde niemowlę rozwija się w innym tempie, a my powinniśmy jedynie podążać za nim i wspomagać jego naukę stosownymi zabawkami. Jakie zatem gadżety wybierać, by pomóc, a nie zaszkodzić?

Prostota jako klucz do sukcesu

Już od pierwszych dni życia dziecka, warto dbać o to, by w jego otoczeniu znajdowały się dobrej jakości, nieskomplikowane zabawki, które nie emitują niepotrzebnych dźwięków i sygnałów świetlnych. To sprawi, że maluszek będzie spokojny i sam będzie odkrywał nowe możliwości, jakie daje mu dany przedmiot. Dla bobasów, które już siedzą, idealnym gadżetem są wszelkiego rodzaju sortery, rozwijające tzw. drobną motorykę. Pod tym adresem internetowym https://www.drewnianaradosc.pl/pl/c/Sortery-drewniane/19 znajdziemy różnego rodzaju klocki, słupki, cyferki, lub tęcze, które należy ułożyć w określony sposób. Dzięki takim zabawkom uczymy małe dzieci poprzez rozrywkę. Poznają one kolory, zaczynają operować małymi przedmiotami, mają pierwszy kontakt z liczeniem, a co najważniejsze spędzają one czas z rodzicem, od którego na wczesnym etapie chłoną pewne zachowania jak gąbka. Możemy być pewni, że starszaki również znajdą zastosowanie dla sorterów, co wpłynie na rozwój  wyobraźni i kreatywności.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

20 − piętnaście =

Story Page