close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Dlaczego błonnik odgrywa istotną rolę w diecie?

Błonnik to rodzaj włókna pokarmowego, który nie ulega trawieniu. Pełni jednak bardzo ważne funkcje w organizmie. Przede wszystkim w kwestii pracy jelit i usuwania toksyn oraz innych nieczystości. Dlaczego błonnik jest tak ważny w codziennej diecie?  

Zalety błonnika 

Błonnik bardzo usprawnia pracę układu pokarmowego, zwłaszcza w jego końcowym etapie. Dobrze wpływa na jelita, dzięki czemu dużo łatwiej jest się wypróżnić i usunąć niepotrzebne składniki z organizmu. Przy okazji zmniejsza wchłanianie cholesterolu, co pozwala uniknąć chorób układu krążenia. Chroni przy okazji przed cukrzycą dzięki obniżeniu stężenia glukozy we krwi. Pozwala w większym stopniu wchłaniać wodę co zmniejsza uczucie głodu, dzięki czemu dużo łatwiej jest schudnąć. Dobrze wpływa również na zęby, a wszystko dzięki większej produkcji śliny, która ma funkcje ochronne. 

Jakie są naturalne źródła błonnika? 

Najlepszym źródłem błonnika są oczywiście warzywa i owoce. Muszą być one jednak wysokiej jakości, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonych hurtowni, np. z witryny: http://www.warzywa-gacek.pl/. Innym źródłem mogą być produkty ziarniste, takie jak chleb, mąka z pełnego przemiału czy płatki owsiane. Wiele błonnika posiadają też niektóre przyprawy na czele z kurkumą. 

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa + 3 =

Story Page