close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Zaniżone odszkodowanie po wypadku – czy można się odwołać od takiej decyzji?

Wypadek drogowy nigdy nie należy do przyjemnych sytuacji, ale pewną rekompensatą może być odszkodowanie uzyskane z tego tytułu. Problem pojawia się wtedy, gdy uznana kwota jest zbyt niska w stosunku do rzeczywistych strat, co staje się niestety udziałem wielu osób. Zbyt niska wypłata może utrudnić lub nawet uniemożliwić naprawę samochodu i pokrycie pozostałych potrzeb. W takim przypadku warto zastanowić się nad złożeniem odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Jeśli chodzi o dochodzenie odszkodowań Poznań jest jednym z miast w Polsce, w którym działają kancelarie prawnicze zajmujące się tego rodzaju sprawami. Dzięki ich wsparciu można znacznie przyspieszyć cały proces. 

Jaki jest termin na odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela?

Właściciele samochodów, których pojazdy zostały uszkodzone lub zniszczone w czasie wypadku drogowego, często doświadczają problemu z obniżeniem wartości odszkodowania lub odmowy jego wypłaty. Na szczęście istnieje prawna możliwość odwołania się od takiej decyzji. Zakład ubezpieczeń jest zobowiązany ustosunkować się do takiego pisma w terminie 30 dni. W wyjątkowych sytuacjach czas ten można wydłużyć do 60 dni. Poprawnie skonstruowane pismo powinno przede wszystkim przedstawiać argumenty potwierdzające, że odszkodowanie zostało rzeczywiście zaniżone. Właściciel pojazdu powinien zatem dokładnie wskazać, czego dotyczy zaniżenie. Najczęściej może to być zastosowanie części zamiennych lub odmowna decyzja ubezpieczyciela w sprawie pokrycia kosztów najmu auta zastępczego.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × trzy =

Story Page