• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Pierwsze zabawki dla dziecka

Zabawki służą nie tylko rozrywce małego dziecka, ale także jego rozwojowi – angażując jego sprawności motoryczne i umysłowe, wspomagają proces dorastania i zaspokajają wrodzoną ciekawość świata. Dlatego warto zastanowić się, jaki zestaw zabawek sprawimy dzieciom, które zaczynają chodzić i mówić. Najczęściej już od niemowlęctwa towarzyszą im pluszowe maskotki i grzechotki, które w kolejnym etapie rozwoju także będą przydatne, lecz niewystarczające.

Aktywność fizyczną wspierają jeździki dla dzieci – pojazdy  mogą przypominać samochody lub motocykle. Maluch samodzielnie pokieruje nimi, odpychając się od podłogi, co zapewni mnóstwo frajdy zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. W tej roli sprawdzi się także hulajnoga, idealna do zabawy na świeżym powietrzu.

Klocki i układanki – zabawy intelektualne

Logiczne myślenie i kreatywność u najmłodszych najłatwiej pobudzić dzięki drewnianym zabawkom, takim jak klocki lub modele do składania. Tworzenie przestrzennych budowli i obiektów pozytywnie zadziała także na sprawność manualną i może wypełnić wiele godzin w ciągu dnia. Z klocków można tworzyć wysokie wieże, mury czy zamki – przy odpowiedniej liczbie elementów możliwości są nieograniczone. Oprócz tego, dziewczynkom szczególnie mogą się spodobać drewniane domki dla lalek, które będą mogły urządzać według własnego pomysłu i odgrywać role przy pomocy laleczek.

Chłopcy ucieszą się zwłaszcza z pojazdów czy zestawów majsterkowicza. Wykonane z drewna bywają także gry zręcznościowe, wspaniałe do wspólnych zabaw rodzeństwa lub kolegów i koleżanek. Ekologiczny materiał pozwoli zaszczepić w najmłodszych dbałość o środowisko, a także zapewni dużą trwałość przedmiotów. Na https://mikao.pl/zabawki-drewniane-dla-dzieci można znaleźć różne rodzaje takich zabawek. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden × jeden =

Story Page