close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Z czego powinny być wykonane płaszczyki dla dzieci?

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze płaszcza dla dziecka jest to, że powinien być on ciepły. Tkanina płaszcza powinna być w stanie zatrzymać ciepło i zapobiec przedostawaniu się zimnego powietrza do środka.

Jaki rodzaj tkaniny wybrać?

Płaszcze dla dzieci są dostępne w szerokiej gamie materiałów, w tym wełny, bawełny, poliestru i polaru. Szeroki wybór płaszczów dostępny jest na stronie https://famke.com.pl/plaszczyki-hand-made. Wełna to doskonały wybór – jest ciepła, miękka i oddychająca. Wełna jest również bardzo trwała i łatwa do czyszczenia. Jest często używana do produkcji kocyków dla niemowląt, ponieważ utrzymuje ciepło bez przegrzewania dzieci. Bawełna jest popularnym wyborem dla dziecięcych płaszczy. Jest lekki i oddychający, co czyni go idealnym dla cieplejszych klimatów. Jednak bawełna nie zatrzymuje ciepła tak dobrze jak wełna lub polar, więc może nie być najlepszą opcją, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie.

Niektórzy producenci odzieży dziecięcej nie stosują włókien naturalnych, takich jak wełna, ponieważ ich produkcja jest droższa niż tkanin syntetycznych, takich jak akryl czy poliester. Jednak stosowanie włókien naturalnych zamiast syntetycznych przynosi korzyści dla środowiska: Włókna naturalne są biodegradowalne, więc z czasem rozkładają się na wysypiskach śmieci (podczas gdy plastik nigdy nie ulegnie pełnej degradacji). Wiele włókien naturalnych – w tym bambus, konopie i bawełna – wymaga podczas produkcji mniej wody i energii niż inne rodzaje tkanin.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

8 + 16 =

Story Page