Opieka nad osobą leżącą – rola masażu w zapobieganiu odleżynom

Opieka nad osobą leżącą – rola masażu w zapobieganiu odleżynom
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka nad chorym, który nie jest w stanie samodzielnie wstać z łóżkach, wymaga zastosowania odpowiednich środków leczniczych oraz opiekuńczych. Przede wszystkich trzeba pamiętać, by nie dopuścić do podrażnień skóry wywołanych bezruchem. Wobec tego bardzo pomocny może okazać się krem na odleżyny. Jeśli dojdzie do ich powstania należy błyskawicznie reagował, by nie dopuścić do niezwykle uciążliwych stanów zapalnych.

Jeżeli istnieje taka możliwość, należy wykonywać masaże, które pobudzają krążenie, a w ten sposób znacząco niwelują ryzyko problemów wynikających z dłuższego leżenia w miejscu. Przyczyniają się one także do zmniejszenia obrzęku czy ogólnego wzmocnienia układu odpornościowego. Dodatkowo warto zachęcać pacjenta do samodzielnego wykonywania nawet najmniej skomplikowanych ćwiczeń i w ten sposób poprawiać ukrwienie narażonych na podrażnienia miejsc.

Gdzie szukać pomocnych produktów?

W pewnych sytuacjach stosowanie półśrodków może nie przynosić efektów, dlatego nie wolno dopuścić do zdarzenia, gdy poprzez zaniedbanie doszłoby do niepotrzebnego pogorszenia kondycji pacjenta. Należy dołożyć wszelkich starań, by doprowadzić do poprawy zdrowia pacjenta lub przynajmniej jak najbardziej ulżyć mu w cierpieniu. Potrzebnych akcesoriów najlepiej szukać w specjalistycznych sklepach i aptekach, lub też za pośrednictwem Internetu. 

Przykładem strony z ofertą artykułów medycznych jest https://oddychasz.pl/Maski-CPAP-c115. Niesienie pomocy osobie cierpiącej powinna być priorytetem, dlatego warto poświęcić zarówno czas, jak i pieniądze, o zaangażowaniu nie wspominając.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*