• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu?

W Polsce ubezpieczenie samochodu jest obligatoryjne i wymagane przez prawo – mowa tutaj o podstawowym ubezpieczeniu OC. Każdy Właściciel pojazdu jest więc zobowiązany do opłacania corocznych składek na ten cel. Istnieje dowolność wybrania dla siebie odpowiedniego przedstawiciela i firmy zajmującej się tą tematyką. Z reguły każdy właściciel pojazdu wybiera zazwyczaj najtańszą opcję, którą można wyliczyć z pomocą powszechnie dostępnych kalkulatorów składek ubezpieczenia OC, dostępnych zarówno u przedstawiciela agencji ubezpieczeń, jak również na wielu stronach internetowych – w tym na przykład pod adresem internetowym https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator.

Czynniki mające wpływ na składkę ubezpieczenia samochodu

Składka na ubezpieczenie pojazdu zależy od wielu czynników. Wpływa na nią między innymi wiek oraz doświadczenie kierowcy, jak również dane samochodu – marka, model czy rocznik. Nie bez znaczenia jest również przebieg na liczniku, a także pojemność silnika oraz inne kwestie związane z wyposażeniem danego samochodu (również fakt czy auto posiada dodatkowo zainstalowaną instalację gazową LPG). Przy obliczaniu kosztów ubezpieczenia OC bierze się pod uwagę również wartość rynkową pojazdu, a także posiadane zniżki za bezszkodową jazdę dla konkretnego kierowcy. Warto pamiętać, że każdą składkę OC w danym roku można sobie podzielić na kilka dogodnych rat – dzięki temu koszt ubezpieczenia nie jest tak odczuwalny dla portfela, jak w przypadku konieczności zapłacenia całości kwoty od razu.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

19 − trzynaście =

Story Page