• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jaką domenę wybrać przy zakładaniu bloga?

Założenie bloga to świetna decyzja, którą powinien podjąć każdy, kto chce zaistnieć w internecie, lub zacząć budować swoją markę osobistą. Blog wydatnie w tym pomaga, ponieważ buduje dla nas wizerunek eksperta w danej branży. Regularne wpisy pozwalają na pokazanie się osobom, które mogą nawiązać z nami współpracę. By jednak całość była spójna, potrzebna nam jest bardzo dobra domena.

Idealna będzie domena pl z naszym imieniem oraz nazwiskiem. W tym wypadku posiadanie popularnego imienia, czy nazwiska nie zawsze jest korzystne. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że taki adres jest już zajęty. Jeśli jednak nasze imię i nazwisko nie jest tak często popularne, to możliwe, że uda się zarejestrować idealną domenę zawierającą tylko nasze nazwisko, bez żadnych, zbędnych dodatków. Trzeba też pamiętać o tym, aby do domeny dobrać dobry hosting, a taki oferuje m.in. https://rapiddc.pl.

Może jednak pseudonim?

Część osób nie chce się posługiwać w Internecie prawdziwym nazwiskiem, woląc używać pseudonimu. To popularne rozwiązanie zwłaszcza wśród artystów. Jeżeli nasz pseudonim będzie oryginalny, to nie będziemy mieli problemu z zarejestrowaniem odpowiedniej domeny. Często nazwa bloga jest też niestandardowa. Bywa, że występują w niej słowa zapożyczone z innych języków.

Ważne, by nazwa, którą wybierzemy była charakterystyczna i łatwa do zapamiętania. Wtedy nasi czytelnicy łatwo odnajdą bloga, a firmy zaczną kojarzyć naszą markę osobistą. Postarajmy się, by adres strony nie był zbyt długi. Najważniejsza jest jednak spójność domeny z treścią na blogu i z tym, w czym czujemy się ekspertami.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzy × trzy =

Story Page