W co wyposażyć kabinę prysznicową dla seniora?

W co wyposażyć kabinę prysznicową dla seniora?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby w podeszłym wieku ze względu na swój stan zdrowia, nie zawsze potrafią być już w pełni samodzielne. Zawsze jednak warto ułatwić im realizację różnego rodzaju czynności, dzięki czemu codzienne funkcjonowanie będzie odbywać się przy zachowaniu optymalnego komfortu. Jednym z priorytetów są kwestie zachowania higieny i nie da się ukryć, że w tym zakresie znacznie lepiej sprawdza się kabina prysznicowa, aniżeli wanna. Co więcej, prysznic można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które ułatwiają branie kąpieli. 

Bezpieczna kabina prysznicowa 

Kabina prysznicowa dla seniora nie powinna zawierać brodzika. Dzisiaj jest to możliwe, jeśli tylko zastosuje się tzw. odpływ liniowy. Dzięki temu całe podłoże przestrzeni do kąpania jest równe z podłogą, co z kolei niweluje ryzyko potknięcia się, upadku czy niemożność wejścia pod prysznic. Warto jednak pamiętać, żeby na płytkach znalazła się specjalna mata antypoślizgowa, która zapobiega poślizgnięciu się na mokrym podłożu. 

Akcesoria, które wpływają na komfort kąpieli 

Świetnie sprawdza się deszczownica, dzięki czemu senior nie musi trzymać słuchawki prysznicowej i manewrować nią, aby się umyć. W kabinie prysznicowej przyda się też specjalne, odporne na działanie wody krzesło pod prysznic, które pozwala zrealizować kąpiel w pozycji siedzącej, jeśli ta stojąca jest niemożliwa albo wywołuje spory dyskomfort. Kolejne przydatne akcesorium to zamontowana w kabinie poręcz, o którą może się wspierać senior.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*