• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dopasować kolor peruki do cery?

Peruka to akcesorium, które z roku na rok cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że pozwala na ekspresową zmianę wizerunku, a w przypadku poważnych chorób umożliwia skuteczne zamaskowanie utraty włosów. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba zwracać szczególną uwagę nie tylko na długość czy kształt, ale również kolor. Musi on być przede wszystkim perfekcyjnie dopasowany do cery, tak aby całość prezentowała się jak najbardziej naturalnie. 

Jasne barwy wiodą prym

Od kilku lat ogromnym powodzeniem cieszy się peruka blond, ponieważ ma ona stosunkowo uniwersalny charakter i pasuje szerokiej grupie osób. Kluczowe znaczenie ma tutaj dobór odpowiedniego odcienia. Przy nieskazitelnej, jasnej cerze pozbawionej niedoskonałości i przebarwień świetnie sprawdzi się peruka platynowa, która doskonale uwypukli atuty twarzy, a dodatkowo odmłodzi jej wygląd. Z kolei do ciepłej, nieco przygaszonej karnacji (tzw. południowej) znacznie lepiej pasuje wersja beżowa, ewentualnie zbliżona do barwy bursztynu.

Jeśli zaś posiadamy subtelne rysy twarzy i bardzo delikatny typ urody (z niebieskimi oczami w roli głównej), wówczas optymalnym wyborem okaże się z pewnością peruka ruda albo ciemnobrązowa. Warto jeszcze dodać, że śniada i oliwkowa cera wspaniale wręcz komponuje się z peruką kruczoczarną. Oczywiście istnieje możliwość zmiany koloru omawianego produktu, ale dotyczy to wyłącznie wersji wykonanych z naturalnych włosów. Pożądane jest farbowanie o maksymalnie dwa tony wzwyż, czyli polegające na przyciemnieniu całości (rozjaśnienie przeważnie nie zdaje egzaminu, a często uszkadza włosy).

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziewięć + 7 =

Story Page