Sposoby na różnorodne włączenie owoców i warzyw do codziennej diety

Sposoby na różnorodne włączenie owoców i warzyw do codziennej diety
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zdrowej i zrównoważonej diecie mają królować owoce oraz warzywa, które powinny się znajdować w każdym z posiłków w ciągu dnia. Przy tak dużej ilości takich produktów powstaje jednak problem by w naturalny sposób umieścić je w codziennej diecie. Jedzone same w sobie będą się szybko nudzić. Z tego względu trzeba znaleźć sposoby na to by włączyć je do jadłospisu w urozmaiconych wariantach. 

Owoce na początku dnia

Jedną z ważnych zasad odnośnie owoców jest to, że najlepiej jeść je podczas dwóch pierwszych posiłków w ciągu dnia, gdyż wtedy nasz organizm ma czas by dobrze przyswoić zawarte w nich cukry. Z tego też względu łatwo znaleźć sposoby na przemycenie ich w ramach śniadania oraz przekąski przed obiadem.

Dobrym pomysłem jest włączanie ich do słodkich śniadań, a więc wrzucanie pokrojonych kawałków bananów, jabłka czy innych ulubionych owoców do płatków, owsianek. Można korzystać z nich także przy naleśnikach czy plackach. Gdy znudzą nam się jako przekąska w drugim posiłku dnia, możemy pomyśleć o wyciskarkach i przygotować sobie świeżo wyciśnięty sok z cytrusów, który będzie nie tylko smaczny, ale i odświeżający. 

Koktajle i sałatki

Warzywa często umieszczamy jako dodatek do dań obiadowych czy też kanapek, ale mogą stanowić również samodzielne posiłki. Prostym rozwiązaniem są barwne sałatki, które można wzbogacić także orzechami czy jajkiem. Bardzo popularnym sposobem na lekką i zdrową przekąskę stały się też koktajle warzywne. Z pewnością przyda się zatem dobry blender cena którego wcale nie musi być wysoka, a inwestycja szybko się zwróci, gdy z przyjemnością będziemy sięgać po takie napoje. Dodatkowo z urządzenia można skorzystać do przygotowania zup kremów z zielonych warzyw lub dyni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*