close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie suplementy mogę przyjmować, aby pomóc mojemu organizmowi odzyskać siły po treningu siłowym?

Jeśli interesujesz się treningiem siłowym, prawdopodobnie szukasz optymalnych rezultatów. Chcesz się wzmocnić i zbudować mięśnie, ale chcesz też uniknąć kontuzji i zdobyć jak najwięcej beztłuszczowej masy.

Najlepszym sposobem na to jest przyjmowanie odpowiednich suplementów w odpowiednim czasie. Poniżej przedstawiamy cztery suplementy, które mogą pomóc w czasie regeneracji po dobrym treningu siłowym:

Kreatyna

Kreatyna jest aminokwasem, który pomaga w produkcji energii beztlenowej, która jest potrzebna do krótkich wybuchów energii podczas ćwiczeń. Wykazano również, że z czasem zwiększa masę i siłę mięśni.

Beta-alanina

Beta-alanina to kolejny aminokwas, który pomaga opóźnić zmęczenie podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności poprzez zmniejszenie ilości jonów wodorowych w komórce mięśniowej (jest to znane jako buforowanie wewnątrzkomórkowe). Oznacza to, że może poprawić wydajność podczas krótkich wybuchów aktywności, takich jak podnoszenie ciężarów lub sprint.

Witaminy

Witaminy to niezbędne mikroelementy, których Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Pomagają w metabolizmie i produkcji energii, a także w rozwoju tkanek i narządów. Niektóre witaminy pomagają również zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Witaminy po treningu są szczególnie ważne dla osób, które regularnie ćwiczą i chcą budować masę mięśniową. Pomagają one w naprawie uszkodzonej tkanki mięśniowej, co pozwala twojemu organizmowi rosnąć w siłę i wielkość z czasem.

Aminokwasy rozgałęzione (BCAA)

BCAA to niezbędne aminokwasy, których mięśnie potrzebują do regeneracji po intensywnych ćwiczeniach. Pomagają one w naprawie uszkodzonej tkanki mięśniowej i zapobiegają niszczeniu przez organizm zapasów białka w mięśniach i wątrobie w celu dostarczenia energii podczas ćwiczeń.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

6 + 10 =

Story Page