Udana konferencja, czyli jak połączyć pracę z zabawą?

Udana konferencja, czyli jak połączyć pracę z zabawą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele firm oraz korporacji co jakiś czas organizuje dla swoich pracowników konferencje poza główną siedzibą. Czas ten wykorzystywany jest przede wszystkim na naukę nowych rzeczy i rozwój kompetencji niezbędnych do efektywniejszego wypełniania zawodowych obowiązków. Przy okazji takiego wydarzenia można jednak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, dzięki połączeniu konferencji z elementami wyjazdu integracyjnego. Oto jak to zrobić.

Czas na przerwę

Większość konferencji składa się z bloków tematycznych, pomiędzy którymi zaplanowane są krótkie przerwy. Są one doskonałą okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy pracownikami. W tym celu wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych tricków. Najpopularniejszym z nich jest przygotowanie poczęstunku w formie niewielkich przystawek, które można zjeść bez pomocy sztućców. Do dyspozycji uczestników oddajemy wysokie stoliki o niewielkim blacie, całkowicie rezygnujemy natomiast z krzeseł. Taka aranżacja pomieszczenia sprzyja relacjom międzyludzkim. Aby wykorzystać ten i inne sposoby na efektywną integrację, na miejsce konferencji warto wybrać ośrodek, który posiada już doświadczenie z tego zakresu. Z ofertą jednego z nich można zapoznać się na https://hotelmoran.pl/konferencje/sale-konferencyjne.

Zajęcia integracyjne

Jeżeli szkolenie trwa dłużej niż jeden dzień, pozostają nam do zagospodarowania późne popołudnia oraz wieczory. To moment, w którym konferencja przekształca się w wyjazd integracyjny hotel w tym przypadku oferuje więcej możliwości niż centrum szkoleniowe. Szczególnie, gdy jest ładnie położony. Malowniczy krajobraz stwarza okazję do organizacji gier terenowych. Inne, równie ciekawe pomysły, to zespołowe sporty wodne lub zajęcia artystyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*