Palenie e-papierosów – jak dobrać moc liquidów?

Palenie e-papierosów – jak dobrać moc liquidów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moc płynu do e-papierosów to jedna z jego najważniejszych cech, obok smaku i proporcji PG/VG. Określenie swojej preferowanej ilości nikotyny w płynie jest konieczne dla przyjemnego i satysfakcjonującego korzystania z urządzenia. Jak więc dobrać odpowiednią ich moc do własnych preferencji i możliwości?

Czym jest moc liquidów?

Moc liquidów oznacza stężenie nikotyny znajdującej się w płynie. Wartość tego stężenia określa się w miligramach na mililitry (mg/ml). Najwyższym stężeniem dostępnym w sklepach z e-papierosami jest zazwyczaj 18 mg/ml. Inne możliwości to 3, 6, 9, 12, choć niektóre sklepy oferują też np. 10, czy 14 mg/ml. 

Jaka moc i dla kogo?

Wszystko zależy przede wszystkim od wcześniejszych zetknięć z nikotyną. Dobrym liquidem dla palaczy będzie ten o większej mocy, natomiast osoby niepalące lub palące słabsze papierosy powinny wybrać coś o niższym stężeniu. Zasada przyjęta w świecie e-papierosów prezentuje się następująco:

– 12-18 mg/ml to dobry wybór dla osób palących czerwone papierosy,

– 9-12 mg/ml będzie najlepszym odpowiednikiem niebieskich papierosów,

– 3-6 mg/ml jest przeznaczone dla palaczy korzystających z papierosów typu super light,

– 0-3 mg/ml sprawdzi się wśród osób niepalących.

Warto też pamiętać o tym, żeby przy okazji pierwszej styczności z e-papierosem i liquidem wybrać moc nieco mniejszą. Podgrzewany płyn będzie w tym wypadku nowością dla organizmu i każda osoba może przyjmować go trochę inaczej. W tym wypadku lepiej zdecydować się na tą niższą opcję z podanych widełek (np. 12 mg/ml dla osoby palącej czerwone papierosy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*