Rodzaje piór wiecznych

Rodzaje piór wiecznych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pióro wieczne odzwierciedla charakter osoby, do której należy. Warto, przed jego zakupem, poznać różne rodzaje piór wiecznych i wybrać taki, który najlepiej do nas pasuje. Na co zwrócić największa uwagę?

Rodzaje piór wiecznych

Pióro wieczne ma przede wszystkim służyć i być funkcjonalne. W tym celu powinniśmy zadać sobie pytania, jak często będziemy go używać i w jakim celu? Czym innym jest bowiem pióro wieczne do podpisywania autografów a czym innym takie, którym w domowych pieleszach będziemy tworzyć długie powieści. Następnie zwróćmy uwagę na jego podstawowe właściwości.

Wypełnienie

Popularnym rodzajem wypełnienia są oczywiście naboje, które dzielą się na długie i krótkie. Ich wymiana jest prosta i wygodna. Można również skorzystać z konwertera, który napełnia się kilkoma ruchami. Daje to większą możliwość wyboru koloru.

Grawer

Grawer nadaje naszemu pióru ozdoby i prestiżu, a także może być swoistą reklamą. Dla wielu osób ma to znaczenie osobiste i sentymentalne. Potwierdza przywiązanie a w przyszłości może być oddane w spadku kolejnym pokoleniom.

Stalówka

Stalówka ma duże znaczenie, ponieważ wyznacza grubość linii pisania. EF / XF / X oznacza extra fine czyli super cienką linię, F – fine czyli cienką linię, M – medium czyli średnią linię, B – broad czyli grubą linię oraz BB / 2B – podwójne broad czyli podwójnie grubą linię.

Które pióro wieczne wybrać?

Przede wszystkim nie warto podejmować decyzji pochopnie ani sugerować się ceną. Jest to ważne szczególnie dla dzieci, które uczą się pisania ale także dla dorosłych, którym zależy na ładnym charakterze pisma. Najlepiej znaleźć na rynku markę, którą cechuje bardzo dobra jakość i pozytywne opinie, jak np. faber castell pióro wieczne, które nadaje się zarówno do zwykłych notatek, jak i pism urzędniczych. Pióro faber-castell scribolino z kolei idealnie sprawdzi się w szkole, ze względu na swoją ergonomiczność, miękkość i stylowy wygląd. Pióro wieczne to zakup na lata, dlatego tak ważne jest, aby wybrać idealny dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*