Roboty przemysłowe – czy ich wykorzystanie będzie coraz powszechniejsze?

Roboty przemysłowe – czy ich wykorzystanie będzie coraz powszechniejsze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roboty przemysłowe stają się coraz bardziej powszechne i to nie tylko w fabrykach przemysłu ciężkiego. W rzeczywistości, według raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), szacuje się, że do 2015 roku w użyciu będzie około 2 milionów robotów przemysłowych. Oznacza to wzrost o około 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jak działają roboty przemysłowe?

Roboty przemysłowe to zasadniczo zaprogramowane maszyny, które wykonują powtarzalne zadania z dużą prędkością, dokładnością i precyzją. Zostały zaprojektowane https://erobot.com.pl/oferta/roboty-przemyslowe/ , aby zastąpić człowieka w niebezpiecznych środowiskach, takich jak praca z niebezpiecznymi materiałami lub obsługa niebezpiecznych maszyn. Roboty przemysłowe można podzielić na pięć głównych kategorii: Kartezjańskie, SCARA, delta (lub liniowe), gantry i przegubowe (znane również jako platforma Stewarta).

Głównymi przyczynami tego wzrostu są:

Zwiększony popyt na produkty – Świat staje się bardziej wymagający, a ludzie chcą lepszych jakościowo towarów po niższych kosztach. Oznacza to, że istnieje większe zapotrzebowanie na automatykę i robotykę. Oprócz tego istnieje również wiele różnych rodzajów produktów, które zostały opracowane na przestrzeni lat, a te zwiększyły poziom produkcji. Na przykład samochody są teraz bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek wcześniej, z takimi funkcjami jak autonomiczny układ kierowniczy, czy systemy hamulcowe, a nawet możliwość samodzielnego parkowania!

Zwiększony poziom produkcji – Gdy firmy stają się bardziej wydajne, wzrasta również ich poziom produkcji. Oznacza to, że potrzebują więcej pracowników, którzy pomogą im nadążyć za popytem, a to z kolei oznacza, że muszą zatrudniać znacznie więcej pracowników lub nawet wspomagać ich pracę wykorzystywaniem robotyki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*