Psycholog – jakie problemy diagnozuje?

Psycholog – jakie problemy diagnozuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psycholog to osoba, która ma zdolność do zrozumienia ludzkich zachowań. Może on również pomóc ludziom w ich problemach emocjonalnych.

Psychologowie diagnozują szeroki zakres schorzeń, w tym:

Zaburzenia lękowe 

Zaburzenia lękowe charakteryzują się uczuciem zdenerwowania lub strachu, które jest nieproporcjonalne do sytuacji. Obejmują one uogólnione zaburzenie lękowe, zaburzenie paniczne, fobię społeczną, fobie specyficzne i zespół stresu pourazowego (PTSD).

Depresja i zaburzenie dwubiegunowe 

Depresja charakteryzuje się uporczywym uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami i sennością, która trwa co najmniej dwa tygodnie. Zaburzenie dwubiegunowe wiąże się z poważnymi wahaniami nastroju – na przemian depresją i manią – które mogą zakłócić zdolność do normalnego funkcjonowania w domu lub w pracy.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD) 

W przypadku OCD możesz odczuwać potrzebę wielokrotnego sprawdzania rzeczy lub powtarzania pewnych rytuałów (np. wielokrotnego mycia rąk). Zachowania te są trudne do odparcia i powodują znaczne problemy z funkcjonowaniem lub jakością życia.

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)

ADHD charakteryzuje się trudnościami w zwracaniu uwagi, nadpobudliwością (nadmierną aktywnością) i impulsywnym zachowaniem, które zakłóca codzienne życie w domu i szkole. Na przykład, jeśli masz ADHD, jest prawdopodobne, że masz problemy z utrzymaniem umysłu na jednej rzeczy przez dłuższy czas bez rozpraszania się przez coś innego.

Jeśli chcesz otrzymać pomoc psychologa Toruń, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*