close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jaki sport warto uprawiać na świeżym powietrzu?

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, poświęcenie 30 minut na aktywność fizyczną w przestrzeni otwartej pozwala na utrzymanie zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wskazuje to, że warto znaleźć dyscyplinę dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Dobrze jest regularne uprawianie sportu na dworze. Szereg różnorodnych aktywności takich jak spacer, jogging, gimnastyka, nordic walking, joga, jazda na rowerze, rolkach czy deskorolce, gra w gry zespołowe, wędrówki po górach daje możliwość na aktywne spędzanie czasu na łonie natury. Odpowiednia dawka ruchu to przepis na zdrowie, ale również zastrzyk pozytywnej energii i poprawę samopoczucia.

Spacer, gimnastyka, joga – czy dobra dla młodzieży? 

Każda dawka ruchu jest dobra. Wiadomo jednak, że dorastające pociechy potrzebują urozmaicenia, nawet w kwestii sportu. Wyżej wymienione aktywności mogą wydawać się nudne, dlatego lepiej je wzbogacić o atrybut czy sprzęt sportowy. Piłka staje się narzędziem motywującym, skakanka pobudza wyobraźnię, a rower młodzieżowy może stać się motorem do wspólnego spędzania czasu i poznania okolicy. 

Szeroka gama aktywności do wyboru, sprawi że obcowanie z naturą stanie się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Brak wymówek zaowocuje sprawnym działaniem wielu narządów ciała. Decydując się na ruch na świeżym powietrzu, staniemy się zdrowsi oraz poprawimy koncentrację i zredukujemy stres. Zadbajmy by dobrze przygotować się do podjęcia aktywności adekwatnej do naszych umiejętności. Pozwoli to czerpać radość, a nie myśleć o ewentualnych kontuzjach. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa + 17 =

Story Page