close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Prace, przy których użycie refulerów może okazać się nieuniknione

Refuler, czyli pogłębiarka ssąca to urządzenia stosowane w celu wydobywania piasku oraz żwiru z dna zbiorników wodnych. Proces jest bardzo wymagający, ale wykorzystanie pogłębiarki oraz wyspecjalizowanych akcesoriów znacznie go ułatwia. W zależności od zastosowanych funkcji refuler może działać na wodach śródlądowych, pełnym morzu, akwenach osłoniętych, a także przybrzeżnych. W jakich celach jest najczęściej stosowana? Na czym opiera się działanie sprzętu? 

Wydobycie za sprawą nowoczesnych maszyn

Refulery znajdują przede wszystkim zastosowanie do wydobywania różnego rodzaju drobnych tworzyw. Przede wszystkim w żwirowniach czy piaskowniach, w których wykorzystywane są do pozyskiwania drobnych frakcji piaskowych na złożach bez większych zanieczyszczeń, w tym warstw iłu czy starych drzew. Każda pogłębiarka ssąca cechuje się odmiennymi parametrami. Różnią się zatem maksymalną głębokością. Ponadto bagrownice, bragi, określane również w ten sposób, stosowana są na szlakach żeglugowych w celu pogłębiania istniejących szlaków morskich czy śródlądowych. Refuler jest maszyną pływającą, która służy do zasysania materiałów znajdujących się na dnie zbiorników wodnych, transportowanych później na ląd.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

sześć + 2 =

Story Page