close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie wymogi musi spełniać lokal przeznaczony na biuro?

Niemal każda firma czy przedsiębiorstwo posiada swoje własne biuro, w którym realizowane są kluczowe zadania w zakresie obsługi klientów czy prowadzenia księgowości. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniego lokalu. Powinien on przede wszystkim znajdować się w wystarczająco atrakcyjnej lokalizacji, a także gwarantować optymalny komfort zatrudnionym osobom. Jeśli interesują nas nieruchomości komercyjne Poznań to miasto oferujące wyjątkowo dużo tego rodzaju obiektów.

Zgodność z przepisami BHP to wymóg konieczny

Poszukiwania właściwego lokalu na biuro to stosunkowo żmudna praca, ponieważ musi on stanowić kompromis pomiędzy kosztami a głównymi parametrami użytkowymi. Najważniejsze, aby zapewniał pracownikom wystarczająco rozległą przestrzeń do wykonywania codziennych obowiązków. Absolutne minimum to około 3,5 metra kwadratowego na osobę oraz 2,5-3 m wysokości. Jest to podstawowy warunek swobodnego dostępu do wszelkich urządzeń i wzajemnego niezagłuszania się w trakcie rozmów telefonicznych. Warto ponadto zwrócić szczególną uwagę na zgodność obiektu z obowiązującymi przepisami BHP. Chodzi tutaj m.in. o poziom przepuszczalności światła słonecznego przez szyby oraz sprawność instalacji elektrycznej, wentylacyjnej i grzewczej.

Inne istotne wymogi dotyczące lokalu biurowego to:

– dobrej jakości połączenie Wi-Fi

– ergonomiczne meble 

– wystarczająco jasne i zróżnicowane oświetlenie (lampy sufitowe, listwy LED-owe, oprawy punktowe, lampki biurkowe itp.)

– niski poziom hałasu dochodzącego z zewnątrz

– brak progów między poszczególnymi pomieszczeniami (ewentualnie ich dokładne oznakowanie)

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

16 + szesnaście =

Story Page