Trzy rodzaje regałów magazynowych, które zdecydowanie warto poznać

Trzy rodzaje regałów magazynowych, które zdecydowanie warto poznać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś w trakcie urządzania hal magazynowych? W takim razie na pewno wkrótce staniesz przed wyborem regałów, na których składowany będzie towar. Warto pamiętać, że rodzaj konstrukcji ma ogromny wpływ na wygodę, bezpieczeństwo i łatwość zarządzania paletami. Sprawdź, jakie regały cieszą się popularnością wśród właścicieli magazynów.

Regały przepływowe

Podczas projektowania magazynu z pewnością warto wziąć pod uwagę wynajem regałów przepływowych ze strony https://omv.com.pl/regaly-przeplywowe.php. Budowa takich konstrukcji opiera się na specjalnych rolotokach, które są zamontowane na poszczególnych poziomach pod niewielkim kątem. Pozwala to na samoczynne przesuwanie się palet  w głąb konstrukcji po załadowaniu od czoła regału. Podczas wyjmowania palet również wykorzystuje się działanie grawitacji.

Regały wjezdne

Ciekawą i zyskującą na popularności opcją są regały wjezdne. Montaż takich konstrukcji pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni w magazynie, ponieważ nie jest konieczne tworzenie roboczych. Wózek widłowy z paletami może bowiem wjechać pomiędzy regały. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest następnie wycofanie pojazdu tą samą drogą. Regały wjezdne pozwalają na dostęp do towaru z jednej strony.

Regały wspornikowe

W niektórych branżach strzałem w dziesiątkę mogą okazać się regały wspornikowe, które można wynająć i serwisować w firmie OMV. Takie konstrukcje są bardzo wytrzymałe i świetnie sprawdzą się w przypadku składowania ładunku dłużycowego, czyli np. rur bądź profili. Ponadto możliwe jest umieszczenie towaru na regałach z jednej bądź obu stron. Należy jedynie pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa takie konstrukcje nie są zbyt wysokie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*