close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Trzy rodzaje regałów magazynowych, które zdecydowanie warto poznać

Jesteś w trakcie urządzania hal magazynowych? W takim razie na pewno wkrótce staniesz przed wyborem regałów, na których składowany będzie towar. Warto pamiętać, że rodzaj konstrukcji ma ogromny wpływ na wygodę, bezpieczeństwo i łatwość zarządzania paletami. Sprawdź, jakie regały cieszą się popularnością wśród właścicieli magazynów.

Regały przepływowe

Podczas projektowania magazynu z pewnością warto wziąć pod uwagę wynajem regałów przepływowych ze strony https://omv.com.pl/regaly-przeplywowe.php. Budowa takich konstrukcji opiera się na specjalnych rolotokach, które są zamontowane na poszczególnych poziomach pod niewielkim kątem. Pozwala to na samoczynne przesuwanie się palet  w głąb konstrukcji po załadowaniu od czoła regału. Podczas wyjmowania palet również wykorzystuje się działanie grawitacji.

Regały wjezdne

Ciekawą i zyskującą na popularności opcją są regały wjezdne. Montaż takich konstrukcji pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni w magazynie, ponieważ nie jest konieczne tworzenie roboczych. Wózek widłowy z paletami może bowiem wjechać pomiędzy regały. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest następnie wycofanie pojazdu tą samą drogą. Regały wjezdne pozwalają na dostęp do towaru z jednej strony.

Regały wspornikowe

W niektórych branżach strzałem w dziesiątkę mogą okazać się regały wspornikowe, które można wynająć i serwisować w firmie OMV. Takie konstrukcje są bardzo wytrzymałe i świetnie sprawdzą się w przypadku składowania ładunku dłużycowego, czyli np. rur bądź profili. Ponadto możliwe jest umieszczenie towaru na regałach z jednej bądź obu stron. Należy jedynie pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa takie konstrukcje nie są zbyt wysokie.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa × 4 =

Story Page