Praca za granicą — do jakich krajów warto pojechać w celach zarobkowych?

Praca za granicą — do jakich krajów warto pojechać w celach zarobkowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zagraniczny wyjazd w celach zarobkowych? Przygotowania do tego ważnego życiowego kroku warto zacząć od wybrania kraju, w którym chciałoby się pracować. Sprawdź, które europejskie państwa oferują dobre warunki zatrudnienia i atrakcyjne zarobki dla pracowników z Polski.

Niemcy

Ten kraj od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków szukających pracy za granicą na stronie https://workafford.pl/praca-za-granica/. W dużej mierze jest to spowodowane bliskością Niemiec, co pozwala na częste przyjazdy do ojczyzny. Ponadto sąsiad Polski nadal wykazuje w wielu branżach spore zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, którzy mogą liczyć na znacznie wyższe zarobki niż w swoim kraju i naprawdę dobre warunki zatrudnienia.

Holandia

Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych krajów w przypadku wyjazdów krótkoterminowych i sezonowych. Przez agencję pracy Workafford można znaleźć zatrudnienie np. w ogrodnictwie i rolnictwie, czyli sektorach o tymczasowym zapotrzebowaniu na dodatkowych pracowników. Holandia również znajduje się dość blisko Polski, przyjmuje nawet nisko wykwalifikowane osoby i zapewnia atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Wielka Brytania

W związku z Brexitem Wielka Brytania znacząco straciła na popularności w kontekście wyjazdów w celach zarobkowych. Wbrew pozorom nadal jednak jest możliwe znalezienie zatrudnienia w tym kraju. W celu otrzymania specjalnej wizy pracowniczej konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków, czyli np. potwierdzenie przyjęcia do pracy czy też wykazanie się znajomością języka angielskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*