Jaka marka opon na lato jest najlepsza?

Jaka marka opon na lato jest najlepsza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu kierowców odwiedzając wulkanizatorów lub sprzedawców zadaje pytanie, jaka marka opon na lato jest najlepsza. Niestety, nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Wiele zależy bowiem od rozmiaru opony, a także pieniędzy, które jesteśmy gotowi przeznaczyć na jej zakup. Ogólnie w branży oponiarskiej przyjmuje się podział na trzy grupy produktów. Do pierwszej należą opony premium, do drugiej grupy zaliczamy opony średniej klasy, trzecia grupa produktów to opony klasy ekonomicznej, zwanej też budżetową.

Jeśli szukamy opon letnich najwyższej jakości ich cena nie ma dla nas znaczenia. W takim wypadku powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim markę Goodyear i jej flagowy produkt oponę EfficientGrip Performance. W klasie premium godne polecenia będą również produkty Dunlop, Michelin, Continental oraz Pirelli.

W klasie średniej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na markę Uniroyal, która produkuje wysokiej jakości opony letnie RainSport 3 oraz RainExpert 3. Niewielu ustępują im produkty Hankook oraz Kleber (sprawdź ofertę: “opony letnie Kleber”). Coraz lepsze produkty ma również do zaoferowania skandynawska marka Nokian, ceniona dotychczas przede wszystkim za solidne opony zimowe.

Wśród produktów budżetowych najlepszym rozwiązaniem wydają się rodzime Kormorany i ich produkt Gamma B2. Ta polska firma należąca do grupy Michelin wytwarza solidne opony letnie w konkurencyjnej cenie, które charakteryzują się dobrą jakością. Jeśli chodzi o inne marki to można również zdecydować się na Dębicę lub niemiecką Fuldę.

Powyższe zestawienie wyraźnie pokazuje, że to, która marka opon na lato jest najlepsza w dużej mierze uzależnione jest od zasobności portfela klienta. Klienci wybierający marki premium otrzymują najwyższej jakości produkt. Ci mniej zamożni muszą się liczyć z tym, że opony które kupią będą pewnym kompromisem pomiędzy jakością i ceną. Niższa cena będzie więc skutkować mniejszym komfortem jazdy lub niższą trwałością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*